O nas

Szukaj

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

tel.: 022 529 39 00 / 50
fax: 022 529 39 30

e-mail: recepcja@mttargi.pl
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:94. Error 9: Invalid character

Tradycyjnie jedną z instytucji, która co roku prowadzi konferencję podczas  Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, jest Polskie Centrum Akredytacji. Tematem tegorocznego spotkania będzie nowelizacja normy ISO/IEC 17025. Udział w tym wydarzeniu to okazja do pozyskania aktualnej wiedzy oraz bezpośredniego kontaktu z ekspertami.

 

Zainteresowanie konferencjami organizowanymi podczas Targów EuroLab przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA) potwierdza, że przedstawiane przez tę instytucję zagadnienia odpowiadają na bieżące potrzeby specjalistów pracujących w akredytowanych laboratoriach. Chcąc umożliwić im dostęp do aktualnej wiedzy firma MT Targi Polska, organizator targów, zaprosiła PCA do poprowadzenia konferencji pt. ?Nowelizacja normy ISO/IEC 17025. Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących?. Odbędzie się ona pierwszego dnia targów, tj. 12 kwietnia br.

Nowelizacja normy ISO/IEC 17025

Seminarium będzie poświęcone zmianom w zakresie normy ISO/IEC 17025, nad którymi pracuje obecnie międzynarodowa Grupa Robocza ISO/CASCO WG44. Prowadzone prace dotyczą zarówno struktury znowelizowanej normy ISO/IEC 17025, jak też jej elementów, które zdaniem ekspertów wymagają szczegółowej analizy i weryfikacji. Podczas Targów EuroLab prelegenci omówią harmonogram i dotychczasowe wyniki prac Grupy Roboczej, strukturę znowelizowanej normy ISO/IEC 17025 w podejściu procesowym oraz istotne zmiany wymagań dotyczących organizacji i zarządzania. Będzie również mowa o zmianach wymagań w odniesieniu do działalności technicznej, jak i pobieraniu próbek w działalności laboratoriów według omawianej normy. Na zakończenie poruszona będzie kwestia doprecyzowania zasad zapewnienia spójności pomiarowej w działalności laboratoriów wzorcujących i badawczych.

Warunki uczestnictwa

Konferencja odbędzie się pierwszego dnia Targów EuroLab, tj. 12 kwietnia br. w godzinach 11.30-14.00 w sali konferencyjnej D na terenie hali wystawienniczej Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja na Targi EuroLab, której można dokonać online lub na miejscu.

18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia br. równolegle z 5. Międzynarodowymi Targami Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Patronaty

Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; insp. Zbigniew Maj, Komendant Główny Policji oraz prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

 

Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.